Reklama

Krew tej ziemi

Krew tej ziemi

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Z deklaracji ideowej: "Młodzież Wszechpolska zamierza dokonać odnowy moralnej i narodowej młodego pokolenia, wypowiadając wojnę doktrynom głoszącym samowolę, liberalizm, tolerancjonizm i relatywizm. Pragniemy wyprzeć z życia narodu podłość, fałsz i brud.
fot. A. Łuczanowska / Dziennik Zachodni
K

Koło Krakowskie Młodzieży Wszechpolskiej, luty 2006. Wybory zarządu. Przemawia Maksymilian Gibes, były przewodniczący koła. Ten sam, który na zdjęciu opublikowanym w "Fakcie" w październiku 2005 r. salutował "Heil!" (lub zamawiał piwo).

- Poprzednia kadencja była trudnym czasem. Byliśmy atakowani. Ale co nas nie zabije, to nas wzmocni - mówi Gibes.

Jednak w sprawozdaniu z zebrania na stronach internetowych MW jego nazwisko nie pada. Nie ma śladu po przemówieniu.

- Na uroczyste okazje zapraszamy osoby dawniej związane z MW. Trudno byśmy zerwali więzy ze wszystkimi ze zdjęcia sprzed sześciu lat - wyjaśnia Marcin Stroński, prezes Okręgu Małopolskiego MW. - Ale nie nagłaśnialiśmy obecności Maksa, by nie pokazywać, że to osoba, która ma być wzorem, i nie dawać pożywki prasie typu "Fakt". Młodzież Wszechpolska chce zdjąć z siebie...

17094

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]