Reklama

Krajobraz przed buntem

Krajobraz przed buntem

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Są profesjonalni, dobrze wykształceni i niecierpliwi. Działacze młodzieżówek partyjnych próbują odnowić oblicza partii politycznych, w których rządzą starcy. Kariery są możliwe, ale zdarzają się rzadko, co czasem budzi frustrację.
A

Adam Hofman, poważny 25-latek, przypomina nieco menedżera średniego szczebla w dużej korporacji. Ciemny garnitur, biała koszula, dobrany jasny krawat, na biurku laptop. Jego firma nazywa się Prawo i Sprawiedliwość i w ostatnich miesiącach ma mocną pozycję na rynku. Mimo młodego wieku Hofman jest zawodowcem, bo PiS każdego miesiąca wypłaca mu pensję. Formalnie jest dyrektorem ds. informacji i public relations PiS oraz, od niedawna, przewodniczącym Forum Młodych - młodzieżówki tej partii.

W zawodowym CV wpisuje: studia - politologia na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzenie małej firmy marketingowej, doradca wiceprezydenta Wrocławia (z PiS) oraz zatrudnienie w warszawskiej centrali PiS. W wyborach do Parlamentu Europejskiego był jednym z najmłodszych kandydatów, zebrał 7 tys. głosów. To za mało, by zdobyć mandat, ale wystarczająco dużo, by zaistnieć w polityce...

17869

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]