Reklama

Kraj z połową stadionu

Kraj z połową stadionu

26.04.2007
Czyta się kilka minut
Decyzja UEFA, przyznająca Polsce i Ukrainie organizację mistrzostw Europy oznacza, że stajemy przed gigantycznym wyzwaniem cywilizacyjnym. Podołać mu będzie trudniej niż polskiej drużynie zwyciężyć na Wembley z Anglikami.
rys. Marcin Wicha
O

Oto spełniają się marzenia polskich kibiców. Tych wszystkich, którzy chcieli dożyć nowoczesnych stadionów, dużych, z rozwiniętą infrastrukturą. Czegoś więcej niż upadłego krajobrazu polskiej piłki - klatek, drutów kolczastych, nagłośnienia niczym z licealnej dyskoteki. Taka jest polska norma i nie zmienią jej poszczególne ekscesy w rodzaju niewielkiego stadionu kieleckiej Korony czy wyremontowanej połowy stadionu poznańskiego Lecha. Dotychczas nie dorobiliśmy się ani jednego obiektu na europejskim poziomie. Na miarę np. kijowskiego Dynama, gdzie widzowie oglądają mecz jak w lidze angielskiej, bez barierek oddzielających widzów od boiska.

Ta decyzja jest z pewnością pięknym prezentem od losu. Dobrze byłoby jednak, żeby narodowa euforia opadła i z galimatiasu liczb wyłoniły się prawdziwe koszty przedsięwzięcia. Na razie nikt nie jest w stanie dokładnie ich...

9831

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]