Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.06.2020
Czyta się kilka minut
16–22 czerwca
Materiały prasowe
N

NA ŻYWO

Na finiszu kampanii kandydaci podróżują po Polsce. Szymon Hołownia, który w trasę ruszył kamperem, posunął się nawet do transmitowania swojej podróży w internecie przez 24 godziny non stop, co być może podziałało tonująco na frekwencję w trakcie jego spotkań w rzeczywistości niewirtualnej.

NA WIRUSA

Nawet burza z piorunami nie podziałała tonująco na Andrzeja Dudę, który w trakcie wiecu w Krakowie powiedział, że koalicja PO-PSL była „gorszym wirusem niż, proszę państwa, koronawirus”. W dniu, gdy to mówił, liczba ofiar śmiertelnych tego „lepszego” wirusa wynosiła w Polsce 1356.

NA OKRĄGŁO

Najbardziej stonowanym uczestnikiem kampanii jest niewątpliwie Rafał Trzaskowski. Jego stonowanie jest posunięte tak daleko, że na siedem dni przed wyborami na stronie internetowej kandydata PO nie sposób znaleźć jego programu wyborczego.

NA LIPĘ

Gwałtowne opady zaś uaktywniły metaforykę Krzysztofa Bosaka. „Niech ten padający deszcz budzi do życia Polskę – wołał podczas wiecu w Warszawie – i będzie nawozem pod prawdziwą zmianę polityczną”. „Tacy jesteśmy jak ta błyskawica” – dodawał, chyba całkiem niepotrzebnie, polityk Konfederacji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

a tu aż się roi od obietnic, którym prezydent nie sprosta, bo to nie jego kompetencje. W tym już wolę Trzaskowskiego, którego programem jest wetowanie niewczesnych pomysłów prezesa, choćby w zakresie "polonizacji" mediów. I pomysły inicjatyw ustawodawczych, choćby w zakresie lokalnych inwestycji. Których i tak pisowski Sejm nie przyjmie do wiadomości.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]