Reklama

Odnowiony smak Ewangelii

Odnowiony smak Ewangelii

29.08.2016
Czyta się kilka minut
Kard. Christoph Schönborn, współpracownik papieża Franciszka: W adhortacji „Amoris laetitia” nie ma obsesji na punkcie sytuacji trudnych. Papież pisze z głębokim współczuciem, znając realia naszej epoki.
W Auli Pawła VI, Watykan, sierpień 2015 r. Fot. Franco Origlia / GETTY IMAGES
K

KS. ANTONIO SPADARO SJ: Czy pamięta Ksiądz Kardynał, jakie było pierwsze Jego wrażenie podczas lektury adhortacji „Amoris laetitia”?
 

KARD. CHRISTOPH SCHÖNBORN: Od razu uderzyła mnie prostota i ewangeliczny smak dokumentu. Świeżość tych słów przypominała tamto pierwsze, pamiętne „dobry wieczór”, wypowiedziane przez kard. Bergoglia na placu św. Piotra po wyborze na papieża. To jest tekst, który potrafi zaakceptować drugiego człowieka. Uderza mnie również jego dobroć. Spotykamy Dobrego Pasterza, który gromadzi rodziny w konkretnych sytuacjach życiowych, bo wie, że mimo odmiennych oczekiwań i różnych niedoskonałości, właśnie rodzina jest przestrzenią miłości, bramą, przez którą przyjaźń i braterstwo wchodzą w ten świat, znakiem niewzruszonej wierności Boga swojemu Przymierzu.

Amoris laetitia” napisana została językiem...

19789

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]