Odnowiony smak Ewangelii

KS. ANTONIO SPADARO SJ: Czy pamięta Ksiądz Kardynał, jakie było pierwsze Jego wrażenie podczas lektury adhortacji „Amoris laetitia”?
KARD. CHRISTOPH SCHÖNBORN: Od razu uderzyła mnie prostota i ewangeliczny smak dokumentu. Świeżość tych słów przypominała tamto pierwsze, pamiętne „dobry wieczór”, wypowiedziane przez kard. Bergoglia na placu św. Piotra po wyborze na papieża. To jest tekst, który potrafi zaakceptować drugiego człowieka. Uderza mnie również jego dobroć. Spotykamy Dobrego Pasterza, który gromadzi rodziny w konkretnych sytuacjach życiowych, bo wie, że mimo odmiennych oczekiwań i różnych niedoskonałości, właśnie rodzina jest przestrzenią miłości, bramą, przez którą przyjaźń i braterstwo wchodzą w ten świat, znakiem niewzruszonej wierności Boga swojemu Przymierzu.
„Amoris laetitia” napisana została językiem...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Tak, chcę
czytać więcej »
Masz już konto? Zaloguj się
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]