Reklama

Kościół pojednania

Kościół pojednania

28.12.2009
Czyta się kilka minut
To jedno z najniezwyklejszych zjawisk chrześcijaństwa naszych czasów - pisał Jerzy Turowicz. Fenomen Taizé, nie zawsze dobrze w Kościele rozumiany, od 60 lat przyciąga tłumy. Do Poznania na 32. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę Ekumeniczną z Taize przyjeżdża blisko 30 tys. młodych ludzi z całego świata.
"

"Jestem przekonany, że dla nich nie jest to tylko przygoda. Oni przyjeżdżają, by znaleźć żywy Kościół. I znajdują, i wyjeżdżają umocnieni i utwierdzeni w wierze, by żyć pełnią chrześcijaństwa i dawać świadectwo. Potrzebujemy dziś takich młodych apostołów. Oni są przyszłością Kościoła w coraz bardziej laickiej Europie" - powiedział w rozmowie z KAI Prymas Polski, abp Henryk Muszyński.

Na początku do Poznania przybyło ponad tysiąc wolontariuszy. Dużo wcześniej zgłosili chęć pomocy przy przyjęciu pozostałych blisko 30 tys. młodych z całego świata. W niedzielę 27 grudnia do Poznania przyjechał też Brat Alois, przeor Wspólnoty Taize. W czasie tegorocznego etapu Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię młodzi Europejczycy będą rozważać codziennie "List z Chin" jego autorstwa. Rozważania przetłumaczono na 50 języków. Brat Alois zwraca w nich uwagę na problem rozumienia...

20115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]