Reklama

Kopalina

Kopalina

10.12.2018
Czyta się kilka minut
Najnowszy przykład niedosytu: światowy szczyt klimatyczny w Katowicach. Szczyt. Klimatyczny. W Katowicach. Kocham Katowice, ale dlaczego nie w Bełchatowie? Jeśli jechać po bandzie, to na całego.
S

Szepcze się często, a jakże niesłusznie, że politycy obozu prawicy nie potrafią śmiać się z siebie, że nie mają dystansu, że – dość w sumie szczęśliwie dla nich – zrządzenie losu o postawieniu akurat ich na świeczniku pozbawiło ich resztek niezbędnej skądinąd autoironii. Głęboko nie zgadzam się z ową tezą, jestem przekonany, że ci ostrzy pranksterzy wszystko robią specjalnie dla hecy, tylko społeczeństwo nie dorosło do ich poczucia humoru. Jeszcze nie dorosło, ale kiedyś dorośnie. Chociaż chciałbym, aby ewolucja zdarzyła się szybciej, żeby nasi włodarze przestali się mitygować i do dechy wciskali pedał dowcipu.

Najnowszy przykład niedosytu: światowy szczyt klimatyczny w Katowicach. Szczyt. Klimatyczny. W Katowicach. Kocham Katowice, ale dlaczego nie w Bełchatowie? Jeśli jechać po bandzie, to na całego. Bełchatów też zasługuje na swoje 5 minut. Szkoda, że jednak nie w...

2904

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie miałam okazji śledzić na bieżąco relacji, tata coś mi tam opowiadał o szczycie przez telefon, kiedy ja ogarniałam, jak umiałam, pracę i dom przed świętami. Po przeczytaniu tego felietonu mam jednak doskonały obraz tego, co się działo :-)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]