Reklama

"Zabrali, już im zabrali"

"Zabrali, już im zabrali"

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Jeszcze nie słyszałem, siedząc w pubie, tylu jęków i westchnień podziwu nie po golu, lecz w trakcie „zwykłej” gry. Ten mecz był jak seans akupunktury, seans igiełek wnikających w ciało najbardziej precyzyjnym z możliwych torem.
fot. Grażyna Makara
M

Mój fizjoterapeuta czas temu obiecał, że przed wyjazdem na kajaki przyklei mi na plecy niebieskie plastry; nie bardzo wiedziałem, po co, teraz już rozumiem: chodzi o trzymanie lędźwi w kupie. I to tyle w kwestii imitacji, bo aby zdejmować ostentacyjnie koszulkę, trzeba mieć, jak felietonistom „Tygodnika Powszechnego” brutalnie w czwartek przypomniano, coś więcej pod spodem niż same dobre chęci. Pozostają nam słowa – sflaczałe piłeczki, które beznadziejnie próbują dotknąć ciała, dobić się do rzeczywistości, jak Polacy do ćwierćfinału.

Zatem Balotelli w meczu z Niemcami: jeden gol, drugi, i wreszcie na przypieczętowanie gest symboliczny, wielkie ujawnienie własnej nagości. Komu rzucał to erotyczne wyzwanie, komu podtykał pod nos swą najczarniejszą czerń, przed kim demonstrował tę władczą tautologię, „ja” wzmocnione przez samoobnażenie, dla kogo wznosił ten pomnik gladiatora? Tak...

7233

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]