Reklama

Ładowanie...

Konkurs pulchności

Konkurs pulchności

12.10.2020
Czyta się kilka minut
N. BOAK / NPS PHOTOS / MATERIAŁY PRASOWE
N

Nowy monarcha na imię ma 747 (jak jumbo jet, na powyższym zdjęciu w całej okazałości), waży ponad 630 kg i został obrany królem korpulencji przez ponad 47 tys. głosujących podczas Tygodnia Grubych Misiów (Fat Bear Week), organizowanego przez Park Narodowy Katmai na Alasce. W turnieju głosujący wybierają niedźwiedzia, który w czasie wakacji najlepiej przygotował się do snu zimowego.

Ich obfitości, biorące udział w konkursie, mają swoich zagorzałych fanów, nie tylko komentujących kaloryczne postępy idoli, ale także produkujących plakaty wyborcze, przypinki, a nawet przebierających się za swoich faworytów. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Przetrwają najpulchniejsi” („Survival of the Fattest”). ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]