Reklama

Ładowanie...

Niech tyje król! Jak niedźwiedzie przygotowują się do zimy

Niech tyje król! Jak niedźwiedzie przygotowują się do zimy

17.10.2022
Czyta się kilka minut
Pod hasłem „Przetrwają najpulchniejsi” odbywają się na Alasce wybory niedźwiedzia brunatnego, który w danym sezonie najlepiej przyszykował się do zimy. W tym roku oddano ponad milion głosów.
L. LAW / NATIONAL PARK SERVICE
N

Na imię ma „747” i właśnie zwyciężył w Fat Bear Week 2022. Zresztą po raz drugi – wcześniej triumfował w 2020 r. Organizowany przez Park Narodowy Katmai na Alasce tydzień grubych misiów popularyzuje wiedzę o życiu tych zwierząt. Pod hasłem „Przetrwają najpulchniejsi” odbywają się wtedy wybory niedźwiedzia brunatnego, który w danym sezonie najlepiej przygotował się do zimy. W tym roku oddano ponad milion głosów.

 

Pracownicy parku zamieszczają zdjęcia szczupłych niedźwiedzi po zimowym śnie oraz tęgich mocarzy na jesieni, głosujący wskazują faworytów. Wyborom towarzyszą sportowe emocje, w sieci trwa żywiołowa agitacja, a kolejne etapy są komentowane przez pracowników parku w transmisjach wideo. Konkurs nie zakłócił zimowych przygotowań – misie nadal łowią łososie.

Powyżej zamieściliśmy transmisję na żywo z rzeki Brooks, gdzie można podziwiać gibkość tych monumentalnych zwierząt. Może uda się wypatrzeć króla? ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Ukazał się pierwotnie pod tytułem: „Niech tyje król!”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]