Reklama

Koniec ulgowej taryfy

Koniec ulgowej taryfy

05.08.2008
Czyta się kilka minut
Bułgaria i Rumunia, które do Unii przyjmowano w pośpiechu, nie zawiodły swych krytyków. Pierwszy kraj Bruksela objęła sankcjami, drugi jest temu bliski. To pierwszy taki przypadek w historii.
C

Choć to wakacje, gdy także w Brukseli zamiera życie polityczne, Komisja Europejska nie mogła dłużej chować głowy w piasek. Raporty kontrolne, z którymi od dawna wracali z Sofii unijni urzędnicy, nie mogły nie wywołać alarmu: pieniądze z Unii giną w labiryncie przestępczych powiązań; administracja przeżarta jest korupcją; sądy lekceważą prawo; agencje zajmujące się przepływem pieniędzy z Unii nadają się do wystrzelenia na księżyc. Upomnienia z Brukseli lądują w koszach, a euro w prywatnych kieszeniach. Giną fundusze na budowę dróg, rolnicy obchodzą się smakiem…

Od stycznia 2007 r., gdy Bułgaria została członkiem Unii, nie uczyniła nic, by zwalczyć korupcję. Przeciwnie: teraz, gdy do kas rządowych dopływała gotówka z Brukseli, hydra wydaje się nienasycona.

Kradli wszyscy, ale nie tak

Wspólnotowe pieniądze kradli...

7006

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]