Reklama

Ładowanie...

Koło ratunkowe

18.01.2011
Czyta się kilka minut
To chyba należy i zauważyć, i podkreślić, choć jest drobnym wydarzeniem. We wtorek 11 stycznia, gdy wybuchła sprawa  konferencji prasowej w Moskwie, w telewizjach polskich zapanował od razu stan najwyższej gorączki. Komentarze i reakcje popłynęły od razu, zanim jeszcze dało się w skupieniu przeanalizować tekst, a im komentujący był bardziej radykalny w słowach i wnioskach, tym częściej powtarzano jego wystąpienie. Każdy gospodarz programu gromadził swoich ekspertów. I nagle w I Programie TVP otworzyła się zupełnie inna przestrzeń: dano nam bezpośrednią transmisję z pogrzebu Krzysztofa Kolbergera. Godzinę modlitwy, ciszy, serdecznych słów pożegnania, refleksji nad wielkim darem jego życia i twórczości, zakończoną ułamkami ról, jakie tworzył. To było jak koło ratunkowe w gorączce, która zresztą nie przestaje grozić, ale której przecież nie można poddać się na oślep.
0

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]