Reklama

Kogo chciałbyś przypominać?

Kogo chciałbyś przypominać?

19.09.2004
Czyta się kilka minut
Skandal! Pan Jezus stawia na piedestale oszusta, który przez fałszowanie faktur, okradanie pracodawcy i korumpowanie jego dłużników zapewnił sobie ciepłą posadkę na czas, gdy zostanie zwolniony z intratnego stanowiska. Matactwa rządcy nie przeszkadzają Jezusowi pochwalić jego roztropności i postawić go jako wzór do naśladowania. To tak, jakby w Polsce zachwycać się dziś niesławnymi aferzystami na ministerialnych stołkach.
-

---ramka 338687|prawo|1---Bulwersujące? Wyobraź sobie, że zamiast sprytnego syna tego świata dymisją zagrożony jest nieudolny syn światłości. Rzecz wyglądałaby mniej więcej tak. Pewien bogaty człowiek miał pobożnego sługę, któremu powierzył swój majątek. Ten poszedł i, rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. Wkrótce oskarżono go, że marnuje dany mu pod zarząd kapitał. Przywołał go bogacz do siebie i rzekł mu: “Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". Na to sługa rzekł sam do siebie: “Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mnie zarządu? Jest on człowiekiem twardym: chce żąć tam, gdzie nie posiał, i zbierać tam, gdzie nie rozsypał. Zaprzedał się liberałom! Promuje cwaniaka, któremu nie wiadomo skąd przybyło pięć talentów. Mam nadzieję, że Bóg poratuje swego pokornego sługę". I narzekając na straszne czasy, palcem nie...

2748

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]