Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Know how

Know how

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Inwestowanie jest sztuką. Może dlatego ludzie sztuki przeważnie nie potrafią inwestować. Wszelkie formy pomnażania majątku są im obce, a już kupowanie książek każdemu rozsądnemu człowiekowi wydaje się wyrzucaniem pieniędzy w błoto, przepraszam, w kurz. Przy obecnej cenie metra kwadratowego w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu na zapełnianie mieszkania zwałami celulozy stać tylko pięknoduchów.
O

Oczywiście, zawsze można zamieszkać w pełnym książek magicznym domku, hen tam, gdzie dróg nie ma, prądu nie ma, wody bieżącej nie ma - nic nie ma, więc grunt tani. Nie jest to rozwiązanie oszałamiająco popularne i ja się temu nie dziwię. Przecież przyszło nam żyć w systemie kapitalistycznym, premiującym najbardziej racjonalne życiowe wybory, w którym Polacy w przyrodzony im sposób promują przedsiębiorczość, a przedsiębiorczość promuje Polaków. Większość rodaków wie, jak nie marnować ciężko wyharowanego kapitału, bo Polacy to dobrzy, inteligentni inwestorzy rozumiejący realia rynkowe, krótko mówiąc - półanalfabeci.

Trudno walczyć z grawitacją. I bardzo dobrze, to jest właściwy kierunek, ludzie czytający książki tracą czas, który mogliby przeznaczyć na konsumpcję, ludzie czytający książki mają tendencję do szukania dziury w całym, przez co oddalają się od...

7439

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]