Reklama

Know how

Know how

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Inwestowanie jest sztuką. Może dlatego ludzie sztuki przeważnie nie potrafią inwestować. Wszelkie formy pomnażania majątku są im obce, a już kupowanie książek każdemu rozsądnemu człowiekowi wydaje się wyrzucaniem pieniędzy w błoto, przepraszam, w kurz. Przy obecnej cenie metra kwadratowego w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu na zapełnianie mieszkania zwałami celulozy stać tylko pięknoduchów.
O

Oczywiście, zawsze można zamieszkać w pełnym książek magicznym domku, hen tam, gdzie dróg nie ma, prądu nie ma, wody bieżącej nie ma - nic nie ma, więc grunt tani. Nie jest to rozwiązanie oszałamiająco popularne i ja się temu nie dziwię. Przecież przyszło nam żyć w systemie kapitalistycznym, premiującym najbardziej racjonalne życiowe wybory, w którym Polacy w przyrodzony im sposób promują przedsiębiorczość, a przedsiębiorczość promuje Polaków. Większość rodaków wie, jak nie marnować ciężko wyharowanego kapitału, bo Polacy to dobrzy, inteligentni inwestorzy rozumiejący realia rynkowe, krótko mówiąc - półanalfabeci.

Trudno walczyć z grawitacją. I bardzo dobrze, to jest właściwy kierunek, ludzie czytający książki tracą czas, który mogliby przeznaczyć na konsumpcję, ludzie czytający książki mają tendencję do szukania dziury w całym, przez co oddalają się od...

7439

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]