Reklama

Klientelizm i partnerstwo

Klientelizm i partnerstwo

09.11.2009
Czyta się kilka minut
Wizyta Donalda Tuska i kilku ważnych ministrów jego rządu w Paryżu wzbudziła falę komentarzy, niekiedy nieadekwatnych do rzeczywistego stanu rzeczy.
P

Premier Tusk z prezydentem Sarkozym ogłosili nowe inicjatywy polityczne i gospodarcze - tak bilateralne, jak i mieszczące się w ramach Unii Europejskiej. Spośród tych pierwszych najważniejsza jest zapowiedź udziału Francji w polskim programie budowy elektrowni atomowych. Gdy zaś chodzi o polsko-francuski wkład w nowe rozdanie w UE po ratyfikacji traktatu lizbońskiego przez Czechy, na pierwszy plan wybija się projekt ożywienia europejskiej polityki bezpieczeństwa i obrony.

Polska ma duże problemy z podażą wystarczającej ilości energii, a zarazem problemy z nadmierną emisją zanieczyszczeń z wytwarzanej u nas energii. Energetyka jądrowa na najwyższym technologicznym poziomie jest jakimś rozwiązaniem tego problemu. Stąd nie dziwi, że Polacy zwracają się w tej sprawie do Francuzów.

20 lat po odzyskaniu niepodległości przyszedł jednak czas, by nie...

3281

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]