Reklama

Kiedy papież przechodzi na emeryturę

Kiedy papież przechodzi na emeryturę

23.08.2014
Czyta się kilka minut
„Franciszek ogłosił rezygnację, odejdzie za 2-3 lata” – donosiły w minionym tygodniu media. Pomyliły się. Choć papież dał do zrozumienia, że planuje pójść śladem poprzednika, wciąż nie wiemy, kiedy to nastąpi.
P

Podczas ubiegłotygodniowej podróży z Korei Południowej do Rzymu atmosfera w papieskim samolocie była wyraźnie rozluźniona. Kiedy reporterzy zadali Franciszkowi kilkanaście pytań, rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi zapytał: „Czy Wasza Świątobliwość chce, byśmy kontynuowali, czy też byśmy poszli jeść?”. Papież odparł: „To zależy, czy dziennikarze są głodni”. Gdy dziennikarka Radia RAI zapytała Franciszka, czy czuje się więźniem Watykanu, ten zaprzeczył. I dodał taki obrazek z codziennego życia: „Idę do windy. Natychmiast ktoś przychodzi, bo papież sam nie mógł zjechać windą. »Wracaj na swoje miejsce, zjadę sam«. (...) Tak to się dzieje. To jest normalność”.
Prawda i spekulacje
Jednak podniebną konferencję papieża zdominowała deklaracja o ewentualnej rezygnacji z pełnionej przez niego funkcji. Na pytanie o to, jak radzi sobie z olbrzymią popularnością,...

5203

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]