Reklama

Kaznodziejski trans

Kaznodziejski trans

14.05.2017
Czyta się kilka minut
W „Song to Song” do duchowego przebudzenia nawołują największe gwiazdy światowego kina – a także rocka.
Natalie Portman w filmie „Song to Song” Fot. BROAD GREEN PICTURES / FORUM FILM

„Zacznij od nowa” – tymi słowami Terrence Malick kończył swój ostatni film fabularny, „Rycerza pucharów” z 2014 r. W przypadku reżysera, który od dobrych kilku lat sukcesywnie pożera własny ogon, brzmiało to jak obietnica nowego początku. Po drodze był jeszcze natchniony dokument „Voyage of Time: Life’s Journey”, opowiadający o stworzeniu świata i jego niepewnych perspektywach. Wchodzący właśnie na ekrany „Song to Song”, rozgrywający się w środowisku muzyków rockowych z Austin, tylko pozornie spełnia postulat zmiany. Przed nami jeszcze jeden filozofujący poemat, sfotografowany niczym reklama luksusowych perfum albo aseptyczny teledysk do piosenki z gatunku „pościelowych”.
Jedna z bohaterek filmu porównuje świat sportretowany w „Song to Song” do sklepu ze słodkościami: wybór jest przeogromny, ale choćbyś nie wiem ile zjadł, pozostaniesz głodny. Czwórka...

4310

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]