Reklama

Kaszana

Kaszana

22.03.2011
Czyta się kilka minut
Objawił się nam nowy talent kulinarny. Ludwik Stomma, uznawszy się za specjalistę od politycznej kaszy ("politycy robią nam ustawicznie kaszkę w mózgu"; dotąd mieli nam ją robić "z" mózgu, a nie "w" nim...), poszedł słusznym i banalnym tropem: zastawił stół trzema potrawami.
J

Jednym felietonem w "Polityce" za reprezentantów owej kaszy uznał Kaddafiego, partię Polska Jest Najważniejsza i Jarosława Gowina. To przykłady, że politycy "sami zaczynają tę kaszkę zjadać i tak się już zaplątali we własnym bełkocie, że wierzyć zaczynają, iż to prawdziwa kasza, jadalna, a nawet smaczna".

Gowinowi, "który głosi poglądy prawego skrzydła PiS, zbliżając się nawet, kiedy to potrzebne, bez zaszkodzenia ikonie bezbłędnej elegancji, do Radia Maryja", felietonista dokładnie się przyjrzał i doszedł, z czego się on składa. Jest więc ów poseł Gowin jak podana z pretensjami do kuchni francuskiej (ikona elegancji) kasza gryczana (Radio Maryja). Mieliśmy już Gowina w turbanie taliba, był Gowin z biskupią piuską. Ale dawny naczelny "Znaku" i obecny członek PO jako rzecznik poglądów o. Rydzyka? No, tego jeszcze nie było i mamy nadzieję, że Ojciec Dyrektor...

2254

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]