Reklama

Kasa pod kontrolą

Kasa pod kontrolą

z Brukseli
16.03.2003
Czyta się kilka minut
P

Projekt budżetu Unii Europejskiej 2007-2013 ma być przedstawiony już w tym roku, na trzy lata przed wejściem w życie. Będzie to pierwszy budżet rozszerzonej UE, w którym - tradycyjnie - ustalony zostanie pułap wydatków i wsparcia dla uboższych członków oraz przede wszystkim - i to będzie nowość - ramy finansowe wspólnej polityki rolnej, uwzględniające także jej reformę. Jego przygotowanie odbywać się będzie bez większego udziału kandydatów, ale w debacie nad budżetem i jego przyjęciu uczestniczyć już będzie 25 członków UE. Fakt, że projekt budżetu, który nas dotyczy, przedłożony ma być kiedy nie będziemy jeszcze w Unii, wywołał w Polsce konsternację. Tylko po części jest ona uzasadniona.

Jeszcze niedawno bowiem sami komisarze Unii zachęcali nas do przyjęcia oferowanej pomocy na pierwsze trzy lata członkostwa, argumentując, że to tylko okres wstępny, a kolejny budżet będzie...

1965

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]