Reklama

Karnawał

Karnawał

23.10.2017
Czyta się kilka minut
Wszystkim nam, zadowolonym z bycia fajnymi i mającymi rację, oraz czującymi znaczną moralną wyższość nad resztą, mającą inne od naszych poglądy, bardzo polecam książkę „Kill All Normies”.
S

Siedząc wygodnie w przyjemnej bańce ­informacyjnej, niegdyś aktywna na Facebooku, ale otoczona niemal wyłącznie ludźmi, z którymi się zgadzałam, czułam się dobrze, utwierdzając się z każdym postem popartym licznymi polubieniami, że znów mam rację i świat powinien być urządzony tak, jak to postuluję w moich wpisach na fejsie. Łatwo było ulec tej iluzji i przyjemnie było w niej trwać. Każdy przecież lubi mieć swoje słuszne poglądy na wszystko (przy okazji pozdrawiam Szczepana Twardocha!).

Wszystkim nam, zadowolonym z bycia fajnymi i mającymi rację, oraz czującymi znaczną moralną wyższość nad resztą, mającą inne od naszych poglądy, bardzo polecam książkę irlandzkiej autorki Angeli Nagle „Kill All Normies”, na której polskie wydanie czekam z niecierpliwością i niniejszym nęcę wydawców gotowych podjąć ryzyko publikacji.

W czasach kiedy altprawica ma na sztandarach...

5114

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

mogłabym kupować TP tylko dla Pani felietonów ! Czasem się z Panią zgadzam w całej rozciągłości, czasem nie "łapię" o co w tym chodzi, jaka jest przewodnia myśl, a czasem Pani wypowiedź stanowi punkt wyjścia do rozważań i potem domowych dyskusji... Dziękuję Pani. Patrycja G.

Ulatujcie dalej, zablokujcie 4chan itd, itp. Najbardziej rozbawił mnie termin "przymusowy celibat". Powoli zaczyna być odwrotnie. To sztywne lewackie paniusie coraz bardzie zaczynają przypominać średniowieczne zakonnice, lepiej nie komplementować, nie dotykać, nie adorować, jak już to tylko romantycznie, przy świecach i delikatnie jak ze świętą figurką (jak dla mnie to za nudno, i za mdło) bo jak inaczej to za jakie 10 lat zniszczą medialnie oskarżając o "gwałt, molestowanie, krzywe spojrzenie" nieważnie, że kłamliwie i absurdalnie, nikt nie sprawdzi, a "święte oburzenie" zrobi swoje. Tak zatem niech drogie panie feministki "ulatują" dalej, a wkrótce same będą w przymusowym celibacie ;p 4chan jest jak Biblia (zwłaszcza ST, NT jest mocno wyidealizowany), jest prawdą o człowieku, prawdą której nie da się stłumić, jedno i drugie stworzyli ludzie mający dosyć tyranii, bez pasji nie ma życia, nie ma miłości, nie ma procesu tworzenia, nie ma ekscytującego seksu, ale pasja to też i potencjał nienawiści, walki, agresji, przemocy. To sprzedaż wiązana. Niemniej nie każda nienawiść, walka, agresja, przemoc, muszą oznaczać krzywdę drugiego. Liczy się skutek, a nie metoda, ale za długo by tłumaczyć. Lewacka filozofia uważa, że stosownym zakazem i "świętym oburzeniem" załatwi się wszystko, a liczy się tylko: szyk, elegancja, "lewackość" i wszystko ma być takie, ale "zaprawdę powiadam wam" nic się nie załatwi, będzie jeszcze gorzej :)))

Szanowny panie prawaku, nadużywasz Pan "lewactwa" i zaczynasz traktować to jako obelgę. Dojdziesz Pan do punktu, że będzie to jedynym argumentem. Oczywiście Szanowny będzie decydował kto lewak. Już mamy przykłady sądów skazujących według wytycznych. Za chwilę będą sądzić wskazanych przez Pana lewaków.

to widzę, że pan nie masz żadnych argumentów poza bluzganiem mnie od "prawaków";p

No popatrz Pan, czyli bluzg jednak - lewak to bluzg czy pieszczotliwe nazwanie osoby? Gdzie pańskie argumenty oprócz osławionego lewactwa? Nic nowego na myśl nie przychodzi?

argumenty były, skoro pan nie zauważył, pana problem, nie mój.

Czy dlatego, że nawiązuje do tzw. tradycyjnych wartości? (w jęz. niem. alt=stary). Tylko co jest rzeczywistą tradycją budowaną na niezmiennych(ponadczasowych) wartościach, a co konserwowanym na siłę anachronizmem? W nawiązaniu do Reformacji sprzed 500 lat: często R. była(jest) określana jako "religijne nowinkarstwo", wywodzące się z augustiańskiego devotio moderna. Ale w istocie było to nawiązanie, do "starego" sw. Augustyna, a nawet dalej-św.Pawła,czy ekspiacyjnej egzaltacji starotestamentalnych psalmistów. Co tak napradę jest "lewicowo-postępowe", a co "prawicowo-zachowawcze"? Jeden z psalmowych wersetów, często cytowany w śpiewanym kanonie, brzmi: "Stwórz o mój Boże, we mnie serce CZYSTE, i ODNÓW we mnie moc Ducha"

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]