Reklama

Jugendamt niejedno ma imię

Jugendamt niejedno ma imię

10.08.2010
Czyta się kilka minut
Europejskie służby socjalne są coraz częściej krytykowane. Słynna sprawa Wioletty z Błot Wielkich - chciano jej odebrać dziecko, uzasadniając to biedą i niezaradnością - pokazuje, że problem dotarł do Polski.
A

Angielskie małżeństwo Jima i Carissy Smith zamieszkało niedawno w Hiszpanii, koło Alicante. Niedaleko znalazła lokum 21-letnia Megan Coote z matką. Z pozoru nie ma w tym nic szczególnego: na śródziemnomorskim wybrzeżu Hiszpanii osiedla się wielu Brytyjczyków. Obie rodziny szukały jednak nie słońca, lecz bezpieczeństwa i spokoju. Wyjechały z ojczyzny ze strachu przed zakusami służb socjalnych na ich dzieci. Dodajmy - jeszcze nie narodzone.

Dlaczego uciekli? Megan Coote bała się, że straci dziecko. Służby socjalne uznały, że jest za młoda i ma za niski iloraz inteligencji, a zatem nie nadaje się na matkę. Nie pomogły zapewnienia, że będzie jej pomagać rodzina. Okazało się to wręcz gwoździem do trumny, bo w służbach zapamiętano, że jej ojciec dawał kiedyś dzieciom klapsy. Państwo Smith (to nazwisko fikcyjne) mają już za sobą fatalne doświadczenia: pierwsze...

13530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]