Reklama

Jitro

Jitro

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Księga Wyjścia 18, 1-20.23
Ż

Żaden ptak nie zaćwierkał, nie poruszyło się żadne skrzydło, żadna fala na morzu nie drgnęła, aniołowie zaś w niebie przestali śpiewać hymny pochwalne, serafiny nie dokończyły słowa "święty". Cały świat wstrzymał oddech w chwili, kiedy potężny głos Boga zagrzmiał od krańca do krańca świata: "Jam jest Pan, Bóg twój". A wtedy, jak powiadają mędrcy, wyszły z synów Izraela dusze, góry zadrżały i zatrwożyły się, a głos ich dobiegający był tak potężny, że słuchającym brakowało tchu. Uczy się, że każde słowo wybiegające z ust Świętego, oby był On błogosławiony, zlatywało na ziemię, rozprzestrzeniało się na cztery strony świata, po każdym jego zakątku wchłaniając w siebie czystość Gór Balsamicznych i rosę, jaka na nich osiadła. Potem zaś spowijało ze wszystkich stron synów Izraela, przywracało im dusze, po czym zapisywało się na właściwym miejscu kamiennych tablic.

...

4895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]