Reklama

Jezus chodził po manowcach

Jezus chodził po manowcach

21.05.2007
Czyta się kilka minut
fot. G. KOZAKIEWICZ
A

ARTUR SPORNIAK: - We wstępie do "Księdza na manowcach" ks. Tischner napisał, że "być kapłanem to być gotowym do poświęceń". Sądzę, że współczesne problemy z kapłaństwem, spektakularnie nagłaśniane ostatnio w mediach (sprawy arcybiskupów Paetza i Wielgusa, głośne odejścia ze stanu duchownego), związane są z powszechnym kryzysem wiary - w Boga, w Kościół, w drugiego człowieka, w siebie. Tischner pisał, że wiara jest pochodzącym z miłości wybraniem, które rodzi więź wierności. Wiedział jednak, że jest wiele "miłości, które wiodą na zatracenie". Osoba doświadczająca bezsensownego cierpienia może poczuć się zwiedziona, oszukana. Tischner przytacza słowa Nietzschego: "Człowiek staje się ateistą, gdy poczuje się lepszy od swojego Boga". Jaki jest zatem Bóg chrześcijan?

KS. GRZEGORZ RYŚ: - Jest to Bóg Jezusa Chrystusa. Wierzyć po chrześcijańsku można tylko wtedy, gdy...

17529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]