Reklama

Jedność, wolność, miłość

Jedność, wolność, miłość

13.03.2006
Czyta się kilka minut
Współpraca ludzi Kościoła z komunistyczną bezpieką, przygotowania do rocznicy śmierci Jana Pawła II, list do kapłanów, a na zakończenie - Radio Maryja. Takie były główne tematy 335. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu w Warszawie (8 i 9 marca).
-

---ramka 415960|lewo|1---O czasach PRL biskupi napisali w odrębnym dokumencie: "Dramatyczne doświadczenia polskich dziejów świadczą, że w systemie łamiącym sumienia zawiedli zaufanie także niektórzy ludzie Kościoła. Ubolewamy nad tym i przepraszamy szczególnie tych, którzy z ich powodu doświadczyli przykrości i krzywd. Równocześnie jednak podkreślamy, że chrześcijańska postawa wobec człowieka czyniącego zło wyraża się w miłosierdziu i przebaczeniu wobec tych, którzy wyrażają skruchę i pragną podjąć zadośćuczynienie. Biskupi mają świadomość troski o zbawienie wszystkich, także i tych, którzy prześladowali Kościół".

Podczas spotkania z dziennikarzami abp Stanisław Dziwisz podkreślił raz jeszcze, że Kościół traktuje sprawę niezwykle poważnie, z wielką odpowiedzialnością za prawdę, i za ludzką godność. Dlatego biskupi sprzeciwili się "instrumentalnemu traktowaniu...

3778

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]