Reklama

Trzecie "wobec" – najtrudniejsze

Trzecie "wobec" – najtrudniejsze

13.03.2006
Czyta się kilka minut
Dobrze, że Episkopat napiętnował, jako sprzeczne z chrześcijaństwem, postawy i zjawiska towarzyszące ujawnianiu materiałów IPN. Dobrze, że Księża Biskupi publicznie powiedzieli, że "zawiedli zaufanie także niektórzy ludzie Kościoła. Niestety, w oświadczeniu milczeniem pominięto kwestię najtrudniejszą.
(fot. www.episkopat.pl)
D

Dobrze, że Episkopat napiętnował, jako sprzeczne z chrześcijaństwem, postawy i zjawiska towarzyszące ujawnianiu materiałów IPN: atmosferę podejrzeń i pomówień, wyrokowanie bez obiektywnych uzasadnień, utratę proporcji przy określaniu odpowiedzialności "osób szykanowanych przez komunistyczne władze" i "tych, którzy budowali nieludzki system przemocy i kłamstwa oraz temu systemowi służyli". Dobrze, że Księża Biskupi publicznie powiedzieli, że "zawiedli zaufanie także niektórzy ludzie Kościoła". Dobrze, że wyrazili z tego powodu ubolewanie i przeprosili "szczególnie tych, którzy z ich [tych, co zawiedli zaufanie - AB] powodu doświadczyli przykrości i krzywd".

Niestety, w oświadczeniu milczeniem pominięto kwestię najtrudniejszą: "Podkreślamy - piszą Księżą Biskupi - że chrześcijańska postawa wobec człowieka czyniącego zło wyraża się w miłosierdziu i przebaczeniu...

2267

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]