Reklama

Jedenastolatka w więzieniu

Jedenastolatka w więzieniu

21.08.2012
Czyta się kilka minut
Pod zarzutem bluźnierstwa w Pakistanie aresztowano 11-letnią dziewczynkę z zespołem Downa, po tym jak 17 sierpnia w Islamabadzie tłum sąsiadów znalazł w jej worku na śmieci kilka kartek Koranu.
W

W przypadku braku reakcji policji – która początkowo odmawiała zatrzymania dziecka – muzułmanie grozili podpaleniem domów chrześcijan. Choć pakistański minister ds. zgody narodowej oświadczył, że „jest mało prawdopodobne, aby niepełnosprawna dziewczynka z premedytacją znieważyła Koran”, w wyniku incydentu, w obawie o swoje bezpieczeństwo domy opuściło ponad 600 chrześcijan. Obrońcy praw człowieka od dawna wzywają władze Pakistanu do uchylenia sankcji dożywocia, które grożą za znieważenie Koranu. Wiele osób oskarżonych o bluźnierstwo ginie zabitych przez swoich sąsiadów. W ub. roku Shahbaz Bhatti, minister do spraw mniejszości (również katolik), został zamordowany w Islamabadzie po tym, jak wzywał do zmiany kontrowersyjnego prawa. Bhatti bronił publicznie m.in. skazanej na mocy przepisów o bluźnierstwie na karę śmierci Asii Bibi (o jej sprawie piszemy niżej). Na zdjęciu: demonstracja...

1045

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]