Reklama

Jazz zamiast jesionki

Jazz zamiast jesionki

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Jesień to pora jazzu, bo jazz rozgrzewa, oswaja ciemność i uczy zgody na przemijanie. Wiedzą o tym organizatorzy koncertów, którzy właśnie w październiku i listopadzie oferują najwięcej atrakcji.
P

Pech chce, że aby docenić bogactwo propozycji, trzeba by posiąść umiejętność bilokacji, a przy okazji jakąś większą fortunę, bo ceny biletów niestety nie maleją. Zwykłym śmiertelnikom pozostają bolesne wybory - na przykład czy 19 października wybrać się na “JVC Jazz Jamboree" do Warszawy, koncert Adama Pierończyka do Krakowa czy Stefona Harrisa do Katowic? Pomny losu osiołka, który padł trupem przy żłobie, nie bez żalu pojechałem do Katowic.

Konfrontacja z legendą

Na szczęście tydzień przed koncertem Harrisa nie byłem narażony na rozdarcie, bo koncert Carli Bley w krakowskiej Mandze nie miał tak mocnej konkurencji. Do Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej wybierałem się podekscytowany, bo Bley jest już dzisiaj legendą jazzu, ale zarazem nie bardzo wiedziałem, co usłyszę, bo artystka z Nowego Jorku w ciągu niemal półwiecza...

8903

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]