Reklama

open eyes economic summit 2019

Koleś marzyciel

Koleś marzyciel

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Jest barwną postacią i niebanalnym kompozytorem. Nie cierpi fotoreporterów. Na warszawskich koncertach pluł na kłębiących się pod sceną fotografów, przeklinał ich po angielsku – a dzięki pomocy wiernych fanów, także po polsku.
John Zorn w Hawth Centre. Crawley, Anglia, 1990 r. Fot. Jak Kilby / ARENA IMAGES / FORUM
N

Nie ma w swoim mieszkaniu mebli ani kuchni. Tylko książki, płyty i filmy. Chcesz usiąść? Siadaj na podłodze. Chcesz coś zjeść? Jesteśmy w Nowym Jorku – najlepszej restauracji na świecie. Przez przeszło trzy dekady twórczej aktywności dorobił się gęby aroganta, hochsztaplera, nie-umieja, ale także geniusza, jednego z najwybitniejszych saksofonistów i najważniejszych muzyków przełomu wieków. John Zorn.
15 lipca będziemy mogli przez ponad 4 godziny słuchać jego muzyki podczas koncertu „Zorn at 60”, który otworzy XXII edycję festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.
NA OSTRO
Jak sam przyznaje, grę na saksofonie ćwiczył ostatnio w roku 1981. Nie uważa się wcale za instrumentalistę. Nauczył się grać po to, by móc przebywać z muzykami. Wychowywał się w Flushing, willowej części nowojorskiej dzielnicy Queens, zamieszkanej w dużej mierze przez amerykańską...

13817

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]