Reklama

Ładowanie...

Jawność jest zdrowsza

17.06.2013
Czyta się kilka minut
15 czerwca rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch w oficjalnym komunikacie poinformował, że od przyszłego roku akademickiego wspólnota seminarium sosnowieckiego...
.

...przeniesie się z dotychczasowej siedziby w Krakowie do seminarium archidiecezjalnego w Częstochowie.

Jako powód komunikat podaje konieczność oddania budynku seminarium właścicielowi oraz zmniejszającą się liczbę powołań. Że nie jest to sytuacja nietypowa, potwierdzają przykłady studiowania kleryków z diecezji bielsko-żywieckiej w seminarium krakowskim, kleryków grekokatolickich w seminarium lubelskim i kleryków z diecezji gliwickiej uczących się razem z klerykami diecezji opolskiej.
Problem w tym, że natychmiast po ukazaniu się komunikatu pojawiły się głosy – i to ze strony wcale nie wrogiej Kościołowi – wskazujące na inną zgoła przyczynę. Dziennikarze Ewa Czaczkowska, Tomasz Terlikowski, Cezary Gmyz oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski powiązali wcielenie seminarium sosnowieckiego do seminarium częstochowskiego z wizytacją apostolską przeprowadzoną...

1568

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]