Jak żyć i nie zwariować
Jak żyć i nie zwariować

KALINA BŁAŻEJOWSKA: Ładna kozetka. Narzędzie pracy czy dekoracja?
BOGDAN DE BARBARO: Raczej mebel, na którym można się przespać. Ale są podejścia terapeutyczne, w których służy do pracy z pacjentem.
Pacjentem czy klientem?
Używam tych słów w zależności od problematyki. Oba są obarczone wadami. „Pacjent” to kategoria ze słownika medycznego i może – niechcący – sprawiać wrażenie, że osoba zgłaszająca się do psychoterapii ma biernie poddawać się zaleceniom terapeutycznym. Z kolei „klient” w języku polskim niektórym kojarzy się z zakupami i relacją handlową. Należałoby więc mówić: „Osoba, która zgłasza się na psychoterapię”.
- Nie bój się psychoterapii - przeczytaj Temat Tygodnika
Załóżmy, że jestem taką osobą. Mam...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Wspaniale