Reklama

Jak prezydent z premierem

Jak prezydent z premierem

08.09.2014
Czyta się kilka minut
Ewa Kopacz wita się z premierostwem w sposób tak pełen paradoksów, jak pełen paradoksów jest nasz ustrój.
Z

Zarząd partii przyjmuje przez aklamację kandydaturę, choć wśród komentarzy powtarzają się tylko dwa argumenty za. Pierwszy, że Kopacz jest pierwszą wiceprzewodniczącą partii, drugi to bezgraniczna lojalność względem Tuska (w zasadzie to jeden argument, bo przecież wszystkie stanowiska pani marszałek zawdzięcza lojalności). Nikt nie mówi o sukcesach, które odnosiła, będąc przez cztery lata szefową kluczowego resortu. W sumie nie powinno to dziwić – w kampanii przed wyborami 2011 r. też ich nie nagłaśniano; jej awans po tamtych wyborach był elementem ograniczania wpływów Grzegorza Schetyny, nie zaś docenieniem roli w sukcesie PO. Nawet najzagorzalsi zwolennicy tej partii nie podkreślają zdolności Ewy Kopacz do budowania samodzielnej pozycji, choćby na poziomie Elżbiety Bieńkowskiej.
Można wymienić trochę platformianych „regimentarskich głów”, które mają większe sukcesy i po...

2457

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]