Reklama

Inna katoliczka

Inna katoliczka

13.02.2006
Czyta się kilka minut
Sądziłam, że to nocny program rozrywkowy albo powtórka noworocznej szopki politycznej, której nie widziałam. Tymczasem, to samo życie... Nocne wiadomości pokazały trzech polityków: Andrzeja Leppera, Jarosława Kaczyńskiego i Romana Giertycha zasiadających dwukrotnie do podpisania paktu stabilizacyjnego. Przed mediami wybranymi (specyficznymi) i wszystkimi innymi. To farsa? A może czarny humor? Szary obywatel ze mnie, polityką interesuję się mimochodem, ale od tamtej nocy TRWAM w zdumieniu i przerażeniu. Ostatnio to uczucie trwogi czułam 24 lata temu, gdy w niedzielny poranek zamiast "Teleranka" zobaczyłam polityka w mundurze, ogłaszającego stan wojenny.
O

Obawiam się, że Kościół zbyt długo zwlekał z rozwiązaniem problemu ojca Rydzyka, tracąc tym samym, chyba nie tylko w moich oczach, opinię instytucji niezależnej. Ma służyć każdemu, a wszystko wskazuje, że liczą się tylko katolicy i to nie wszyscy, lecz przede wszystkim ci "prawomyślni". Jestem katoliczką, ale tą "inną", i wstyd mi. Z niecierpliwością czekam na wyraźny głos sprzeciwu hierarchów Kościoła wobec takich działań, jakich dopuszcza się o. Tadeusz Rydzyk. Trwająca w zdumieniu -

AGNIESZKA PARUZEL (Katowice)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]