Reklama

Idę, bo idę

Idę, bo idę

24.08.2015
Czyta się kilka minut
Film „Ida” okazał się proroczy: rok 2015 przebiega wokół problemu (problematu?) „idę, nie idę”.
O

Oferta jest w tym sezonie dość bogata. Zarówno ci, którzy byliby radzi wyrazić swoje obrzydzenie wobec PiS-u, jak wobec PO, a także wobec POPiS-u, oraz ci, którzy mają wszystko „dokładnie tam...”, mogą skorzystać z promocji.
Ja na referendum jedno i drugie idę po prostu dlatego, że chcę decydować o kształcie kraju, skoro nieoczekiwanie ktoś zapytał mnie o zdanie. Ci, którzy obrzydzają nam referendum, zachowują się równie obrażalsko jak ci, którzy chodzili w koszulkach „Nie idę na »Idę«”. ©

561

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Niedawno przeczytałem bardzo sympatyczną książeczkę Autora, "Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec (tom 1)". Oczywiście o jakieś 50 lat za późno :) A teraz ten krótki tekst o referendum. I pozostał niedosyt :) Autor wyjawia, że idzie na referendum dlatego, że chce decydować o kształcie kraju, skoro nieoczekiwanie ktoś go zapytał o zdanie. Zgoda, co do ogólnej zasady. Jednak obecne referendum jest takie, że ani zdanie Autora, ani pozostałych obywateli nie będzie miało większego znaczenia w decydowaniu o kształcie kraju. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka i były już przedstawiane na łamach TP. Mimo to zamierzam, podobnie jak Autor, uczestniczyć w referendum. Przede wszystkim dlatego, aby oddać głos nieważny i w ten sposób doszacować liczbę obywateli niezadowolonych z referendum. Miałem nadzieję, że Autor zajmie tutaj jakieś stanowisko. Stąd niedosyt :) Pozdrawiam serdecznie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]