Reklama

I że cię opuszczę

I że cię opuszczę

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Trzy na dziesięć małżeństw zawieranych w Polsce kończy się rozwodem. Ich ofiarą pada rocznie 50 tysięcy dzieci. Jak się rozwieść, by nie zostawić za sobą spalonej ziemi? I czy zawsze trzeba się rozwodzić?
il. Małgorzata Nowak
K

Kiedy przestał boleć go brzuch? Dokładnie nie pamięta. Wie za to, kiedy na kilka godzin uwolnił się od myśli, które zawładnęły jego głową i brzuchem jednocześnie. Było to w Irlandii, sześć lat temu. – Dwóch Albańczyków potrafi umyć samochód w cztery i pół minuty. Wydaje się, że leją sobie nawzajem wodę na głowy, a z myjni wychodzą suchutcy – opowiada.
Do Irlandii wyjechał niecałe dwa lata po ślubie. W Polsce zostawił żonę i półtoraroczną córkę. Decyzję podjął nagle. Nie wiedział, na jak długo wyjeżdża, co będzie tam robił, co dalej po powrocie do Polski. Wiedział tylko jedno: że wyjechać musi. W trakcie rozmowy z psychologiem, na którą zdecydował się po trwającym przez wiele miesięcy kryzysie w świeżo upieczonym małżeństwie, usłyszał: „Najlepiej by było, gdyby pan na jakiś czas wyprowadził się od żony”.
W Irlandii zatrudnił się w ręcznej myjni samochodowej prowadzonej...

18421

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]