Reklama

Hydra vulgaris

Hydra vulgaris

15.05.2017
Czyta się kilka minut
W Polsce znana pod mniej dostojną nazwą stułbi pospolitej – ma szansę stać się kolejnym gatunkiem modelowym w neuronauce.
Fot. CORVANA / domena publiczna
B

Badacze z Uniwersytetu Columbia wyhodowali populację osobników zmodyfikowanych genetycznie tak, by ich neurony emitowały światło podczas transmisji sygnału nerwowego. Dzięki temu udało się po raz pierwszy prześledzić aktywność całego układu nerwowego żywego organizmu. U stułbi liczy on średnio od kilkuset do kilku tysięcy neuronów, jak się okazało, zorganizowanych w kilka wyspecjalizowanych sieci, odpowiedzialnych za konkretne reakcje i zachowania. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]