Reklama

„Hongi”

„Hongi”

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Tradycyjne „hongi” wymienili premier Chin Li Keqiang i prof. Piri Sciascia, długoletni rzecznik Maorysów na Uniwersytecie Victoria w Wellington (Nowa Zelandia).
Fot. Anthony Phelps / REUTERS / FORUM
H

Hongi” to starodawny maoryski sposób witania się, polegający na przyciśnięciu nosów i zetknięciu się czołami. Maorysi wierzą, że przez „hongi” ludzie wymieniają „oddech życia” i odtąd gość przestaje być traktowany jako osoba obca. Coraz częściej od „hongi” zaczynają się oficjalne ceremonie z udziałem społeczności maoryskiej – tak witani byli Hillary Clinton czy książę William. Wellington, 27 marca 2017 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]