Reklama

Historii się nie pali

Historii się nie pali

12.12.2017
Czyta się kilka minut
Mniej więcej rok temu spędziłam cały dzień w sądzie dla nieletnich w ­Miami-Dade.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
N

Nadarzyła się taka niepowtarzalna okazja dzięki pomocy Richa, mojego amerykańskiego przyjaciela, który – niegdyś będąc nauczycielem – jako emeryt pracuje społecznie w roli tzw. legal guardian dla nieletnich i reprezentuje ich interesy przed sądem.

Siedzenie w ławach dla publiczności pozbawiało nadziei na to, że ktokolwiek może uczynić Amerykę great again, póki istnieją takie problemy, z jakimi mierzą się na co dzień sędziowie w tym miejscu. Ilość nieszczęścia, patologii, przestępstw seksualnych wobec dzieci, narkotyków, ciężarnych uzależnionych od heroiny, dysfunkcyjnych rodziców, którzy pozbawieni zostają praw do dzieci, dziadków, ciotek i wujków, którzy walczą o to, by tym rodzicom prawa odebrać, i innych strasznych spraw – nie pozostawiała złudzeń. Zwłaszcza że na dziesięć spraw, którym się przyglądałam tego dnia, tylko jedna dotyczyła białej rodziny....

4952

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]