Reklama

Haiku

Haiku

27.01.2020
Czyta się kilka minut
W czasie kiedy prezydent krzyczał, ja leżałem w łóżku z anginą, i to w Wiedniu. Chętnie też bym sobie coś krzyknął, ale gardło spuchło mi tak bardzo, że z trudem mogłem powiedzieć kilka słów.
P

Początkowo próbowałem leczyć się sam, ostatecznie nie będzie mi obcy lekarz w obcym języku mówił, co mam robić. Niestety, pani doktor Kantorowa była kilkaset kilometrów od miejsca, gdzie leżałem, a ból stopniowo stawał się nie do zniesienia. W dodatku miałem odpowiednie ubezpieczenie i obcy lekarz mógł mnie przyjąć bezpłatnie.

Trzeba powiedzieć – pomógł. Słowa po polsku nie umiał, bo Austriak, czyli Niemiec jakby, ale zbadał starannie, przepisał stosowny antybiotyk i po trzech dniach puściło. Kiedy opuchlizna zeszła, a ja wyrzuciłem z siebie wszystkie nagromadzone obrzydliwości, miałem ochotę iść i całować go po rękach, ale się powstrzymałem. Tylko by tego brakowało, żeby sobie pomyślał, jak bardzo mu jestem wdzięczny. Duma, duma, narodowa duma! Też mamy nie gorszych lekarzy, zresztą u niego w kolejce półtorej godziny odsiedziałem, a u nas w ośrodku, jak pobiegnę o siódmej i...

3106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Proza też dobra, trochę Kafki będzie w sam raz na okoliczność.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]