Reklama

Ładowanie...

Gubernator Florydy wchodzi do gry

25.05.2023
Czyta się kilka minut
Ron DeSantis, oficjalny rywal Donalda Trumpa w prawyborach republikańskich, nazywany jest jego lepszą kopią z mózgiem. Tym gorzej dla Ameryki.
Ron DeSantis i Donald Trump. Fot. Manuel Balce Ceneta / Associated Press / East News
G

Gubernatorowi Florydy ogłoszenie kampanii wyborczej wyszło prawie idealnie. Wtorkowe wydarzenie na Twitterze, które poprowadził miliarder Elon Musk, rozpoczęło się z 25-minutowym opóźnieniem. Po serii problemów technicznych DeSantis obwieścił internautom, że startuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku, by sprowadzić Amerykę na właściwe tory.

„Wiemy, że nasz kraj zmierza w złym kierunku. Musimy skończyć z serią porażek, które od kilku lat zalicza Partia Republikańska” – grzmiał DeSantis, nawiązując do gorszych niż się spodziewano wyników tej partii w wyborach midterms w ubiegłym roku oraz przegranej Donalda Trumpa w wyścigu o Biały Dom w roku 2020.

Ron DeSantis, wschodząca gwiazda Republikanów, jest najpoważniejszym rywalem byłego prezydenta w prawyborach tej partii. O nominację walczą jeszcze m.in. była ambasadorka USA przy ONZ Nikki Haley i senator z...

3604

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]