Reklama

Grzesznik jak święty

Grzesznik jak święty

11.06.2013
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł mówi, że gdyby na życzliwość Boga można było zarobić – albo gdyby Bóg uzależniał swoje nastawienie do ludzi od ich postępowania – wtedy życie i śmierć Jezusa nie miałyby żadnego znaczenia.
W

Więcej: byłyby, najdelikatniej mówiąc, czymś zbędnym, nonsensem.
Dlaczego? Otóż, cała działalność Jezusa zmierzała do jednego celu: przekonania ludzi, iż Bóg jest po ich stronie, że jest wierny przymierzu, które zawarł z Izraelem i teraz zawiera ze wszystkimi narodami. Gwarantem tego przymierza – nieodwołalnej miłości Stwórcy do stworzenia – jest człowiek, Jezus z Nazaretu.
Niestety, z historii Izraela i Kościoła oraz na podstawie naszych doświadczeń wiemy, że mimo tak wyraźnej deklaracji ze strony Boga, popartej życiem i śmiercią Jego Syna, nie zawsze było nam z Bogiem po drodze. Tak bardzo to, z czym do nas przychodzi, wydaje się nam nie-Boże, a nawet pochodzące od Złego, że w imię Boga przyprawiamy Jego samego o śmierć.
Nie zawsze jednak dzieje się tak z powodu złej woli. Owo zezłośliwienie woli skądś się bierze, ma gdzieś swoje zatrute źródło. Mówiąc językiem...

3272

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]