Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Grzesznik jak święty

Grzesznik jak święty

11.06.2013
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł mówi, że gdyby na życzliwość Boga można było zarobić – albo gdyby Bóg uzależniał swoje nastawienie do ludzi od ich postępowania – wtedy życie i śmierć Jezusa nie miałyby żadnego znaczenia.
W

Więcej: byłyby, najdelikatniej mówiąc, czymś zbędnym, nonsensem.
Dlaczego? Otóż, cała działalność Jezusa zmierzała do jednego celu: przekonania ludzi, iż Bóg jest po ich stronie, że jest wierny przymierzu, które zawarł z Izraelem i teraz zawiera ze wszystkimi narodami. Gwarantem tego przymierza – nieodwołalnej miłości Stwórcy do stworzenia – jest człowiek, Jezus z Nazaretu.
Niestety, z historii Izraela i Kościoła oraz na podstawie naszych doświadczeń wiemy, że mimo tak wyraźnej deklaracji ze strony Boga, popartej życiem i śmiercią Jego Syna, nie zawsze było nam z Bogiem po drodze. Tak bardzo to, z czym do nas przychodzi, wydaje się nam nie-Boże, a nawet pochodzące od Złego, że w imię Boga przyprawiamy Jego samego o śmierć.
Nie zawsze jednak dzieje się tak z powodu złej woli. Owo zezłośliwienie woli skądś się bierze, ma gdzieś swoje zatrute źródło. Mówiąc językiem...

3272

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]