Reklama

Teologowie oświeceni

Teologowie oświeceni

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Paweł Apostoł mówi: „Wiemy jednak, że człowiek nie zostaje usprawiedliwiony dzięki przestrzeganiu Prawa, ale jedynie dzięki wierze w Jezusa Chrystusa”.
P

Przedziwna to rzecz, ale często tym, co przeszkadza chrześcijaninowi w przyjaźni z Jezusem, jest właśnie wiara! Zwłaszcza wiara mocna, lecz zredukowana do dogmatów, katechizmów, nabożeństw, sakramentów… Coś podobnego przydarzyło się faryzeuszowi Szymonowi, który zaprosił Jezusa na posiłek. Nie z dobrego serca, ale z myślą, że może uda się Go na czymś przyłapać i skompromitować. A gdy ni stąd, ni z owąd zjawiła się w domu Szymona znana w mieście prostytutka i zaczęła obłapywać Jezusa za nogi, zraszać je łzami, włosami wycierać i namaszczać drogimi kosmetykami, faryzeusz mógł pomyśleć: „Mam Go! Gdyby rzeczywiście był prorokiem, wiedziałby, kto Go dotyka i jaka jest ta kobieta – że jest grzesznicą”. Następnie między Jezusem i Szymonem wywiązała się rozmowa. Szymon dowiedział się, dlaczego Jezus tak, a nie inaczej potraktował ową kobietę: „Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ...

3177

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bardzo trudno jest znalezc i uslyszec takie nauczanie w publicznych wypowiedziach i homiliach dostojnikow, pasterzy polskiego Kosciola. Raczej osadzenie ze wskazaniem kary. Pozostaje modlitwa.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]