Reklama

Głos dla przyrody

Głos dla przyrody

24.08.2010
Czyta się kilka minut
Spór o polskie parki narodowe to dowód, jak samorządy lokalne mogą wykorzystywać swoją władzę do blokowania najszlachetniejszych idei. "Tygodnik" włącza się do akcji, która ma zmienić prawo i przełamać wieloletni impas w tej sprawie.
T

Ty decydujesz

Czy jest jakieś wyjście, czy też powinniśmy zgodzić się na to, że każda dyskusja o ochronie przyrody będzie kończyła się sakramentalnym "nie" samorządów?

"Tygodnik" włączył się do prac Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Chcemy, by parlamentarzyści tak zmienili ustawę o ochronie przyrody, by samorządy lokalne nie miały prawa weta wobec działań na rzecz przyrody podejmowanych na terenie Skarbu Państwa. Oczywiście, głos lokalnej społeczności w każdej z takich spraw jest niezbędny i nikt nie zamierza go lekceważyć. Rzecz jednak w tym, by nie miał on charakteru rozstrzygającego, od którego nie ma odwołania.

Zmiana jest tym bardziej uzasadniona, że walka toczy się o tereny, które są własnością Skarbu Państwa, a nie samorządów. Stąd konieczność takiej reformy prawa, by lokalne władze,...

9828

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]