Reklama

Park to dobra marka

Park to dobra marka

04.08.2009
Czyta się kilka minut
Prof. Tomasz Żylicz, ekonomista: Jeśli polscy podatnicy uznają, że część Mazur zasługuje na miano parku narodowego, powinni również wspólnie zrekompensować finansowe straty mieszkańców, o ile takie będą miały miejsce. Rozmawiał Michał Olszewski
Mazury, rezerwat Pierwos, okolice miejscowosci Bobrówko / fot. Waldemar Bzura

Podpisz petycję o utworzenie Mazurskiego Parku Narodowego >>

Michał Olszewski: Często bywa pan na Mazurach?

Prof. Tomasz Żylicz: Jako turysta rzadko. Częściej jeżdżę tam po profesjonalną wiedzę.

Jaką profesjonalną wiedzę wywozi stamtąd naukowiec zajmujący się ekonomią ekologii, czyli dziedziną dla przeciętnego Polaka równie odległą jak nauka o czerwonych karłach?

Najintensywniejsze badania na tym terenie nasz ośrodek prowadził w 1994 r., kiedy wydawało się, że utworzenie parku jest bardzo blisko.

Co prawda po raz kolejny rozeszło się po kościach, jednak dobrze zapamiętałem tamte badania i nastawienie lokalnej społeczności oraz przyjezdnych do idei parku narodowego.

Nietrudno zgadnąć, że dominowała nieufność....

9941

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]