Reklama

Ładowanie...

Gdyby ciocia miała wąsy

08.04.2019
Czyta się kilka minut
Ilekroć nadchodzi wiosna, czujniej i raźniej rozglądamy się po naszej zasypanej papierzyskami norze, w której przychodzi nam tworzyć owe niesłychanie popularne utwory.
R

Rzec trzeba, że pomysł, by to wszystko zgodnie z trendem rytualnie spalić, a prochy puścić z wiatrem, powraca potężnym impulsem akurat w tej porze, teraz, gdy oto dzietność narodu polskiego lawinowo narasta, wraz z bocianami wracającymi z wyraju w krajach muzułmańskich i żydowskich. Jak widać, w naszych mniemaniach na temat rozmnażania człowiekowatych jesteśmy przywiązani do doktryny programowej przodującej polskiej oświaty, trzymając rzecz jasna rączki na kołdrze i wsłuchując się w przejmujące grozą przestrogi Gospodarza. Jeśli idzie zaś o finanse, wiosna takoż, tak się spodziewamy, zmieni naszą sytuację ekonomiczną. Tu z kolei ślepo ufamy rządowi polskiemu, który tak pięknie dowodzi narodowi, że pieniądze rosną na drzewach. W napięciu czekamy, aż zaczną pękać pierwsze pączki z dolarami, by nie rzec: z bonami PKO. Zestaw mniemań, w które się ostatnio wsłuchujemy, skłania nas...

4123

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]