Reklama

Ładowanie...

Gdy szef może wszystko

25.03.2008
Czyta się kilka minut
Dr Wanda Badura-Madej, psycholog: Kobieta molestowana seksualnie sama nie wyjdzie z takiej opresji - musi znaleźć oparcie w rodzinie, przyjaciołach, profesjonalistach. Rozmawiała Anna Mateja
Dr Wanda Badura-Madej / fot. Grażyna Makara
A

Anna Mateja: Prezydent Olsztyna sam oddał się w ręce policji, dwóch polityków Samoobrony usłyszało akt oskarżenia, a jeden z wysokich urzędników magistrackich w Krakowie ma zeznawać w podobnej materii. Wszystkich tych mężczyzn łączy jedno - molestowali seksualnie podwładne. Można byłoby zapytać, co takiego jest w kobietach, że stają się ofiarami molestowania?

Wanda Badura-Madej: Można byłoby tak postawić pytanie, ale nie powinno się tego robić, bo w ten sposób zakładamy, że kobiety mają naturę ofiar.

A to nieprawda.

Właśnie, nikt nie rodzi się ofiarą, tylko staje się nią w wyniku wychowania i relacji, w jakie się uwikłał. Wydaje nam się jednak, że kobiety muszą mieć w sobie coś szczególnego, co czyni je podatnymi na nadużycia seksualne, bo stają się częściej ich ofiarami niż mężczyźni.

...
14155

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]