Reklama

Galilejski szlak nadziei

Galilejski szlak nadziei

30.05.2006
Czyta się kilka minut
Jezus rzekł do nich: "wy wszyscy zwątpicie we mnie tej nocy. (...) Lecz gdy powstanę, uprzedzę was do Galilei.Mt 26, 31n.
S

Słowa o zwątpieniu, wypowiedziane po wyjściu z Wieczernika, mogły wydawać się dziwne dla Apostołów, którzy przed chwilą przeżyli ustanowienie Eucharystii. Naturalne wydawałyby się wtedy podniosłe deklaracje o trwaniu z Chrystusem. Siłą Kościoła nie są jednak ani deklaracje, ani nastrojowe uniesienia. Naszą mocą jest sam Chrystus, który wyznacza kierunek życiowych wędrówek - prowadząc w stronę Galilei. Galilea pozostaje symbolem tego, co młodzieńcze i świeże, wolne od rutyny, rozczarowań i smaku goryczy. Słoneczna Galilea jawi się jako przypomnienie pierwszych fascynacji Chrystusem, pierwszego cudu z Kany, radosnych przeżyć zdominowanych przez odcień nadziei. Ten życiowy galilejski szlak trzeba wciąż odnajdywać, mimo ran i zniechęceń niesionych przez życie.

Dni papieskiej pielgrzymki były dla nas okresem intensywnego słońca Galilei. Czuliśmy duchowe...

1547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]