Reklama

Ładowanie...

Franciszek o homoseksualizmie: ani przestępstwo, ani grzech

28.01.2023
Czyta się kilka minut
Papież sugeruje, by moralność aktów homoseksualnych oceniać tak samo, jak wszystkich innych aktów seksualnych.
Andrew Medichini/Associated Press/East News
W

W 67 krajach świata akty homoseksualne – nawet jeśli towarzyszy im zgoda dorosłych partnerów – są karane prawnie. W 11 krajach grozi za nie kara śmierci. To smutne, że pierwszym papieżem, który wyraźnie nazwał takie prawo niesprawiedliwym i uznał, że Kościół powinien wspierać wysiłki, by je zmienić, jest Franciszek. Smutne, że są na świecie biskupi, którzy aktywnie wspierają takie prawo. Dobrze, że papież wyraźnie stwierdził, iż biskupi ci powinni się nawrócić. Szkoda, że powiedział to wszystko dopiero kilka dni temu i że zrobił to w wywiadzie prasowym (dla agencji Associated Press), a nie w jakimś dokumencie o wysokiej kościelnej randze.


PRZECZYTAJ TAKŻE:
Ks. Jacek Prusak SJ, psychoterapeuta: Gdy mnie homoseksualni katolicy pytają, co mają robić, odpowiadam: kochaj! Musisz wziąć odpowiedzialność za...

4412

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]