Reklama

Franciszek do biskupów

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Trzeba być blisko ludzi, kult pieniądza jest źródłem zła, parafia to nie biuro, a imigrantów nie wolno zamykać w getcie. Wiemy, co papież mówił polskiemu Episkopatowi.
Tramwajem z Franciszkańskiej na Błonia, 28 lipca 2016 r. Fot. Osservatore Romano / AFP / EAST NEWS
P

Ponad półtorej godziny rozmawiał papież Franciszek z biskupami w katedrze wawelskiej, tuż po przylocie do Polski 27 lipca. Jak ujawnił to najpierw „Tygodnikowi Powszechnemu” i telewizji TVN bp Tadeusz Pieronek, papież odpowiedział na cztery pytania sformułowane przez polskich hierarchów. Potwierdzili to biskupi na konferencji prasowej. „Tygodnik” dotarł także do szczegółowych relacji innych uczestników spotkania.

Papież wszedł do katedry bocznym wejściem. Najpierw chwilę rozmawiał ze świeckimi pracownikami katedry zgromadzonymi w głównej nawie. Potem pomodlił się przy konfesji św. Stanisława. Południową nawą poszedł do kaplicy Najświętszego Sakramentu znajdującej się za prezbiterium katedry i tam też chwilę się modlił. Z ok. 130 biskupami spotkał się w prezbiterium. Kard. Stanisław Dziwisz krótko go przywitał słowami: „Tu bije serce Polski!”. Potem nieco dłużej przemawiał abp...

5881

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]