Reklama

Flaga na talerzu

Flaga na talerzu

15.02.2016
Czyta się kilka minut
Mało w obiegu jest potraw stworzonych wprost na cześć polityków. O ile przyjemniej zjadać artystów.
Fot. Kamila Zarembska i Wojciech Szatan
Fot. Kamila Zarembska i Wojciech Szatan
D

Dwadzieścia siedem dolarów. Tyle wynosi średnia wpłata na fundusz wyborczy Berniego Sandersa, szalonego polityka ze stanu Vermont, który miesza szyki jedynej słusznej kandydatce Demokratów do prezydentury. Hillary Clinton ta nominacja się przecież należy jak psu kość! – w każdym razie takie rozsiewa ona wrażenie; chodzą po Warszawie słuchy, że dawno niewidziani w tutejszych lokalach stratedzy Bronisława Komorowskiego złożyli pani senator najtańszą ofertę na doradztwo. I dlatego jest na najlepszej drodze, żeby skrewić przed rywalem, który wedle naszej miary jest poczciwym socjaldemokratą, jednak za oceanem uchodzi za lewaka.

Jak na trybuna ludowego przystało, Sanders zapowiada wielkie przewroty, a na razie rozpętał „rewolucję drobnych darczyńców”. Wyprzedził w tym nawet kampanię Obamy, też zbudowaną na pospolitym internetowym ruszeniu i groszowych datkach. Jedni płacą, inni...

5979

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]