Reklama

Flaga

Flaga

19.04.2010
Czyta się kilka minut
Patrzcie, jestem Cela, bezdomny, też idę tam, gdzie wy.
S

Siódmego dnia żałoby, 16 kwietnia, w piątek, Wacław Celiński, zwany "Celą", jak zwykle rusza do pracy, to znaczy do wygrzebywania śmieci z pojemników na trasie Dworzec Centralny-Krakowskie Przedmieście. Na Dworcu Cela koczuje od trzech lat, zwłaszcza zimą. Latem przenosi się na dziką działkę na skraju prawobrzeżnej Warszawy, gdzie z Heniem, również bezdomnym, sklecił szałas ze szmat i dykty. Jak będzie w tym roku, Cela nie wie, bo w lutym Henio zamarzł.

Z nastaniem żałoby Cela ani razu nie był głodny ani spragniony. Wystarczyło zbliżyć się do Pałacu Prezydenckiego, by dostać od harcerzy kawę albo herbatę. W dodatku, podążające tam tłumy wypełniały pojemniki na śmieci wszelkim dobrem. Tak więc w koszu na Królewskiej znalazł np. ledwie napoczętą puszkę z napojem energetyzującym "Tygrys", a przechodząc przez Ogród Saski dostrzegł prawie nietkniętego hot-doga -...

7896

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]